Jelenlegi hely

Kisvasúti Nap a Kemencei Erdei Múzeumvasúton

A Kemencei Erdei Múzeumvasút július 27-én színes programokkal várja a látogatókat a jubileumi, 25. Kisvasúti Napon. A technikai különlegességnek számító kisvasút a Börzsöny gyönyörű fekvésű részén jár. 

Az elmúlt évek hagyományai szerint július negyedik szombatján ismét megrendezik a Kemencei Erdei Múzeumvasút kisvasúti napját. A kisvasúti napon lesz járműbemutató, vasútmodell bemutató, kézműves, ugrálóvár és állatsimogató is.

A Kemencei Erdei Múzeumvasút a Börzsöny északi részén található, Magyarország egyetlen, kizárólag önkéntes munkával működtetett kisvasútja. Technikai különlegessége a személyszállító kisvasutak körében ritkaságnak számító 600 mm nyomtáv és az ún. görpályás vonalvezetése.

2000-ben a Kisvasutak Baráti Köre Egyesület tagjai állították helyre a korábban kizárólag erdészeti célú, és árvizek által súlyosan megrongált kisvasutat - és ma az Egyesület tagjai működtetik a nyári félév hétvégi napjain.

Programok

  • 10.20-tól menetrendi közlekedés
  • 10.30 Megnyitó beszédek, rajzpályázat eredményhirdetés
  • 11.00 órától felóránként kisvasúti járműbemutató izgalmas vendégjárművekkel
  • 11.30 Hagyományőrző honvédok bemutatója.
  • 12.00 Vámosmikolai Önkormányzati Tűzoltóság bemutatója
  • 13.00 Hagyományőrző honvédok bemutatója

Egész napos programok:

  • A kovácsműhelyben Bálványkövi György kovácsmester üti majd a vasat
  • Honvéd Kossuth Lövész Klub feketelőporos lövész szakosztályának fegyvertörténeti bemutatója kétóránként
  • Ürömi Duhajdombi Állatotthon Alapítvány állatsimogatója
  • Íjászat
  • Bohóc műsor
  • Különböző kézműves foglalkozások
  • Arcfestés, csillámtetoválás
  • Ugrálóvár
  • Kézműves vásár
  • Vasútmodell kiállítás a Kőrózsa Panzióban
  • Veteránjármű kiállítás a Fatelepen
  • Vattacukor, pattogatott kukorica, sült kolbász és lángos a Fatelepen

2024. július 27., szombat
Kemencei Erdei Múzeumvasút, 2638 Kemence, Csarnavölgyi út 45.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére