Jelenlegi hely

Hogyan őrizzük meg a fürdőruha épségét a következő szezonra?

A legjobb, ha a kedvenc fürdőruha nem csak egy szezont bír ki, hiszen általában azért komoly igénybevételnek nincsen kitéve. Ugyanakkor az is igaz, hogy a strandon számtalan „veszély” fenyegetheti a textília épségét, amivel megéri egyrészt kalkulálni, másrészt jó ötlet előre felkészülni a szituációk orvoslására.

Naptej – a bőrön elengedhetetlen, a fürdőruhán kellemetlen!

A naptej használata néhány évvel ezelőtt erősen javasolható volt, mára azonban konkrétan kötelező. Annyira erős az UV-sugárzás, hogy negyed óra alatt már a délelőtti periódusban is garantálható a leégés. Ezzel nincs is semmi gond, viszont a női fürdőruha nem kifejezetten viseli jól, ha naptejjel érintkezik, mégpedig tartósan. Ez az egyik ok, ami miatt idő előtt tönkremehet a textília. A gyakorlat azt mutatja, hogy még nagy odafigyelés mellett sem kerülhető el a foltképződés. A kérdés már csak az, hogyan hozható ki a ruhából a naptej maradványa? Először is érdemes a folt észlelése után rögtön tiszta vízhez fordulni, és kimosni az árulkodó jeleket. Nagyon lényeges, hogy ezután még véletlenül se kerüljön ki az érintett szövet a napra, mert akkor biztos, hogy még jobban beleragad a naptej. Otthon jó ötlet kipróbálni a sütőport, vagy a szódabikarbónát, amik nagyjából minden folttal képesek felvenni a harcot, vagy a mosogatószer is bevált praktika, bármennyire is furcsának tűnik. A hagyományos mosás zárja a folyamatot, tehát a szódabikarbóna, a sütőpor vagy a mosogatószer behatása után következhet a mosógép. A nagy ténykedés közben nem érdemes megfeledkezni arról, hogy mit jelez a ruha címkéje, hány fokon mosható, mert ha ez az információ kikerül a figyelem célkeresztjéből, az a textília teljes roncsolódásához vezethet, úgyhogy nem éri meg ezt a szarvashibát elkövetni.

Még valamit azért ildomos mérlegelni naptejes balesetek esetén, ez pedig a prevenció. Például a férfi fürdőnadrág épsége megőrizhető akkor, ha a használt naptej a foltmentes címkével rendelkezik, mert ekkor semmi gond nem történik akkor, ha a készítmény nemcsak a bőrrel, hanem a textillel is érintkezik.

A szakadások, sérülések, rostroncsolódások megelőzhetőek?

Természetesen! A strandkendők alkalmazása pontosan erre való. Ha például a büfében íncsiklandó a lángos, vagy a kukorica, esetleg a bárban egy hűsítő koktél, akkor nem kell átöltözni, elég csak felkapni a kendőt, és már indulhat is a buli. Sokan ezt a lépést elfelejtik, és már csak akkor szembesülnek hibás döntésükkel, amikor a ruha megsérül. Ez pillanatok alatt megtörténhet, lévén a legtöbb textília roppantul vékony, tehát nincsen szükség extra erős fizikai behatásra ahhoz, hogy a szövet végül szakadjon. A strandruha mindennek tetejében határozottan trendi viselet, úgyhogy nem elég, hogy a segítségével egyfajta pajzs képezhető a fürdőruha köré, de még a stílusos fellépés is borítékolható.

Mi a helyzet a tárolással?

Végül, de nem utolsó sorban a téli pihenőidőt nem mindegy, hogy milyen körülmények között töltik a fürdőruhák. A ruhazsák nagyszerű megoldás, így esélye sincsen a porosodásnak, vagy éppen a molytalálkozónak.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Mostanra már nyakig vagyunk a nagy nyári szünet kellős közepében. Mindenki elképesztően várta, a szülők talán már el is felejtik a holazalvókám-elfelejtettükalogopédiafüzetet-beposhadtazúszáscucc kombinációját, a gyerekeknek pedig egy ideje nem kell a szülők gyengéd (vagy épp agyvérzésközeli hangvételű-keljmárfelmertelkésünk!!!) ébresztésére kelniük. Szóval mit csinálnak? Hát még az ébresztőóra megcsörrenése ELŐTT természetesen közlik, hogy felkeltanaaaap, éhesvagyooook, kakiltaaaaam :D Én nem tudom, hogy vannak kódolva, de egyszerűen félelmetes, hogy a tanév idején 7kor sírva nyalábolom ki az ágyból az ovist, bezzeg a szünidőben 6kor már arcon pörögnek a testvérével együtt… Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

A nagy nyári melegben gyakran úgy érezzük, hogy könnyebb lenne egy kávéval, vagy teával. Forró helyzetekre jól jön néhány jeges korty akár mindkettőből.
Bolhazsákok és könyvmolyok

Bolhazsákok és könyvmolyok

Emlékszel még gyerekkorodból az összebújós meseolvasásokra? Az első kiböngészett betűkre, mikor végre összeállt egy szó? A takaró alatt zseblámpával olvasott regényekre? A könyvek világába belépés élménye egy életre elkísér bennünket.
Így lesz ügyes kezű gyereked

Így lesz ügyes kezű gyereked

Sok szülő csak az iskolaérettségi vizsgálatok során szembesül azzal, hogy óvodás gyermekének a rajzkészsége, vonalvezetése még nagyon távol áll attól, amilyen készségekre az első osztályban szüksége lesz. Kézenfekvőnek tűnhet ilyenkor színezők és feladatlapok garmadájával elárasztani a gyereket, ám a mozgások finomodásához nem erre van szükség.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére