A tetőtéri lakások különleges életteret biztosíthatnak, de vannak apró hátrányaik is. Az egyik ilyen az ablakok ferde síkja, amire függönyt rakni elég bajos. Erre a problémára ad egy elegáns megoldást a fényzáró rolók használata.
A tetősíkba épített ablakok rengeteg fényt engednek be a lakásba, amitől sokan beleszeretünk a tetőtéri lakásokba. Ugyanakkor a ferde ablakokra lehetetlen klasszikus függönyt rakni. Idejétmúlt próbálkozás a tetőtéri sötétítésre az alul-felül rögzített rudas függöny, ezért ezektől inkább szabaduljunk. Modern és praktikus választás lehet a fényzáró rolók használata, ami amellett, hogy szép, még a lakás hűtéséhez is hozzájárul.
Többféle fényzáró roló kapható különféle a lakberendezési boltokban, amiket az ablak kávájára erősítve szabályozható a lakásba jutó fény mennyisége, ezáltal csökkenthető a felmelegedés is. Ezeknek az ára elég széles skálán mozog, de érdemes nem csak az ár alapján rendelni, hanem megkeresni az ablak gyártóját és onnan beszerezni az ablakhoz tökéletesen passzoló fényzáró rolót, vagy már eleve a beépítésnél ezzel a felszereléssel kérni az ablakot.
Erre azért van szükség, mert a gyári fényzáró roló egy olyan sínben van fut, aminek segítségével a roló fokozatmentesen állítható és tökéletesen zár, nincsenek az oldalak mellett beszökő napsugarak. Ezáltal lehetővé teszi, hogy pontosan szabályozzuk, mennyi fényt szeretnénk a lakásba engedni.
Milyen fényzáró rolók léteznek?
Attól függően, hogy mennyire sűrű anyagból van, többféle fényzáró rolót is választhatunk. Vannak olyanok, amik részben átengedik a fényt, így inkább csak árnyékolnak, de nem sötétítenek, és vannak olyanok, amik majdnem teljesen lesötétítik a lakást.
Választhatunk színes, mintás, vagy anyagában áttört fényzáró rolót is, ami játékossá teheti a belteret, és feldobja a lakás hangulatát, valamint színében harmonizál a berendezéssel.
Ha valami komolyabbat keresel
A fényzáró rolók mellett kapható tetőablakra készült hővédő roló is. Ez annyiban más, mint a fényzáró roló, hogy az anyaga fényvisszaverő bevonattal van ellátva, így a napfény egyáltalán nem jut el a lakásig és a felmelegedés mértéke is jóval alacsonyabb marad. Ennek a fajta rolónak a hátránya, hogy valóban elsötétíti a lakást, ezért a használata mellett nappal is világításra lehet szükséged.
Szponzorált tartalom