Jelenlegi hely

Felhőcirkusz a beteg gyermekekért

Juhász Kata Társulata nagysikerű Felhőcirkusz című előadásával a budai fekvőbeteg gyermekek ellátását támogatja. A Weöres Sándor verseinek motívumai és ritmusai által ihletett előadással az alkotók a 3-10 éves korosztályhoz kívánnak szólni. A táncot, újcirkuszt és zenét ötvöző produkció képekkel, mozgással, élőzenével mesél gyereknézőinek.

Tissue-n pörgő akrobaták, kalandok gólyalábon és békatalpon, élőzene és egy varázslatos, felhők közötti utazás. Weöres Sándor Déli felhők című versének szereplőjéhez, a nyári égbolt felhőit bámuló Katókához képzeletbeli barátok érkeznek. A felhők között vándorló cirkusz maroknyi társulatának akrobatái és zenészei Katókával kiegészülve vágnak új kalandokba.

Október 8-án és november 11-én a Jurányi Házban a Felhőcirkuszt a beteg gyermekek ellátásának javításáért játsszák. Speciális jegyek vásárlásával a nézők az Aprónép Alapítvány munkáját támogathatják.

Az Aprónép Alapítvány Buda egyetlen gyermek fekvőbeteg-szakellátó intézményét, a a Szent János Kórházat segíti műszerek vásárlásával, valamint a fekvőbeteg gyermekek komfortérzetét javító eszközök beszerzésével és szolgáltatások támogatásával.

"Juhász Kata nemcsak az irodalmi impulzust tudja a tánc, cirkusz és zene nyelvére sikeresen lefordítani, de rátalál arra a módra, hangnemre, struktúrára is, amivel mindez a gyerekek számára érthető és élvezhető lehet, és közben a szülő sem érzi magát matiné előadáson." – jellemezték az előadást egy korábbi kritikában. Weöres Sándor ismert gyerekversei, mint a Déli Felhők, a Vásár, a Ha a világ rigó lenne, a Csiribiri, A tündér, A birka-iskola vagy a Sehallselát Dömötör, nem hangzanak el az előadásban, hanem a darab képeit, dramaturgiáját ihlették.

"A tarka ruhás Katóka (Daragó Dorina) és a hófehér ruhás felhőcirkuszi társulat a mozgás, a ritmus, a zene – no és néhány jól megválasztott kellék, pl. békatalpak, felcsatolható malacorr – segítségével hoznak létre egy tornateremnyi weöresi mikrokozmoszt. Szárnyat igéznek a malacra, és közben maguk is nagyon jól szórakoznak."

A Jurányi Házban látható unplugged változat különlegessége, hogy az előadás a nézőkhöz egészen közel, természetes fénynél, hangosítás nélkül játszódik, egy egyszerű táncstúdióban, hatása ettől sokkal intimebb, emberközelibb. Az előadás élő zenéjét hegedűn Tijana Stanković, ütőkön Ölvedi Gábor, csellón Kertész Endre kíséri. A nagyszerű artisták, Zoletnik Sophie és Valkó Bence, az ifjú tehetséges táncművész, Daragó Dorina tánccal, cirkusszal a zenészekkel együtt mesél nemcsak a gyerekeknek, hanem az egész családnak.

Az Aulea Alapítvány bemutatja:
Juhász Kata Társulat
FELHŐCIRKUSZ Unplugged - TÁNC és CIRKUSZ élőzenével 
3 éves kortól - 50 perc

Az előadások kezdete és helyszíne:

2017. október 08.,  11 óra
2017. november 11.,  11 óra

Jurányi Ház, Grabó Stúdió
Cím: 1027 Budapest, Jurányi u. 1-3. IV. emelet

Jegyár: 1200 Ft

Az előadásra 5200 Ft-os jegyek vásárlása is lehetséges, melynek jegyáron felüli részével az Aprónép Alapítványt támogatják. Az Aprónép Alapítvány Buda egyetlen gyermek fekvőbeteg-szakellátó intézményét, a Szent János Kórházat segíti műszerek vásárlásával, valamint a fekvőbeteg gyermekek komfortérzetét  javító eszközök beszerzésével és szolgáltatások támogatásával.

Jegyvásárlás: a helyszínen az előadás előtt 30 perccel
Jegyfoglalás: e-mailben a jegyfoglalas.aulea@gmail.com címen lehetséges.  

Alkotók, előadók:

Daragó Dorina - tánc
Zoletnik Sophie - tánc, akrobatika
Valkó Bence – tánc, akrobatika
Kertész Endre - cselló
Tijana Stanković- hegedű
Ölvedi Gábor – ütősök

Zenei vezető: Kertész Endre
Dramaturgia: Budaházi Attila
Koreográfia: Juhász Kata

Az előadás után szülői felügyelettel, saját felelősségre az eszközöket ki is lehet próbálni.

Támogatók: EMMI, NKA, Aulea Alapítvány, Art Quarter Budapest, Műhely Alapítvány

FB esemény

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére