Jelenlegi hely

Évadzáró Kölyöknap a Nemzetiben

Június 2-án, vasárnap Évadzáró Kölyöknappal búcsúztatja az évadot és köszönti a nyarat a Nemzeti Színház. Az ingyenesen látogatható programokra szeretettel várják a kisgyermekes családokat. Lesz állatbemutató, előadások, mesezenekar koncert, nyomkereső játék és ajándék vattacukor.

Az évad utolsó kölyöknapján találkozhattok a Nemzeti Színház művészeivel. A vendéglátók között lesz Katona Kinga, Bakos-Kiss Gábor, Berettyán Nándor, Mátyássy Bence, Szép Domán és Herczegh Péter.  A rendezvényt jó idő esetén a Hajóorrban tartják meg.

A  Kölyöknapra érkező első 150 gyerek ajándék vattacukrot kap.

Programok

10.00 – 10.30 - Solymász- és állatbemutató
Glavanovits Tamás vezetésével testközelből is megismerhetünk olyan madarakkal, amelyek az Éden földön című előadásunkban is szerepelnek.

10.30 – 11.25 - Mátyás deák
A leányfalui Szekérszínház elődása. Interaktív történelmi játék, Mátyás király korabeli zenével, tánccal, tréfasággal.

11.30 – 11.55 - Táncház
A Körhinta című előadásunk világa elevenedik meg egy fergeteges táncház keretében a Magyar Nemzeti Táncegyüttess művészeivel. Úgy hallottuk, karikás ostor csattogtatásra is lehet számítani.

11.55 – 12.15 - Legyél Te is János vitéz!
Azaz játssz együtt a János vitéz című előadásunk huszárjaival! Kipróbálhatod, hogy milyen is a vitézi életmód és - ha láttad az előadást, tudod miről van szó - a biciklis lovainkra is felpattanhatsz.

12.15 – 13.00 - Kárász Eszter és az Eszter-lánc mesezenakar interaktív koncertje
Mesevilágba bújó koncertre is hívunk benneteket, amelyen megelevenedik a történet a zene és persze a ti segítségetekkel. A dalok és a hangszerek mind a mese szereplőivé válnak, akiknek kalandjait a nézők-hallgatók is alakíthatják ötleteikkel. Gyerekdalok és kortárs költők megzenésített versei kísérnek minket utunkon, aminek a végére reméljük új zenekari tagokat is találunk.

„Dallamok, versek, bábok, buborékok, ukulele, gitár, bőgő, furulya, dob, derbuka és társai pörögnek ezerrel. Kárász Eszter játszik, táncol, énekel, hadonász, varázsol, miközben viccesen és kedvesen vagy szomorkásan csengnek-pengnek a népdalok, a Csukások, Weöresek és Varró Danik. Jó kis koktél, dupla buborékkal, alkoholmentesen.” (Lackfi János)

A délelőtt során SZÍNHÁZI NYOMKERESŐ játék is lesz, zsákbamacska nyereményért.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére