Jelenlegi hely

Beporzók napja a Természettudományi Múzeumban

Családi napot tart a Beporzók napja rendezvénysorozat alkalmából a Magyar Természettudományi Múzeum március 8-án. Többek között ismeretterjesztő programokkal, mézkóstolással, gyerekkoncerttel és kézműves-foglalkozásokkal várják az érdeklődőket.

A Beporzók napja öt év alatt országos, sőt, határon túlnyúló kampánnyá vált, melyhez már számos város és kulturális intézmény is csatlakozik. A környezetvédők a rovarok védelmére intenzíven felhívják a figyelmet, mivel ökológiai szempontból a szerepük kiemelten fontos.

A Föld egészén aggasztóan pusztul a rovarvilág, amit most már az énekesmadarak számának csökkenése is jelez. A rovarok eltűnése számos természeti folyamatot károsan befolyásol. A mai élővilág számára és a mi számunkra is a rovarok egyik legfontosabb tevékenysége a virágos növények beporzása.

A jelenlegi földi növényvilág túlnyomó többsége rászorul a rovarokra, és ebben benne van a termesztett növényeink háromnegyede, az ételként, fűszerként, italként, gyógynövényként fogyasztott növények egyharmada. Elsősorban méhek (a házi méh mellett több száz vadon élő méhfaj), de lepkék, legyek, bogarak, darazsak, poloskák és más rovarok is részt vesznek a beporzásban.

A Magyar Természettudományi Múzeum a világnap 2018-as elindítása óta minden évben csatlakozott a Beporzók napja megünnepléséhez. Idén március 8-án, szombaton, 9 órától várják a családokat, hogy a partnerszervezetekkel együttműködve bemutathassák a beporzók sokszínű és különleges világát, valamint felhívhassuk a figyelmet ezen élőlények védelmére.

Tervezett program:

10.00-11.00 - Bogár Muzsika Zenekar gyerekkoncert

9.15-11.00 és 12:00 – 13.45 Madárséta ismeretterjesztéssel, a nap folyamán kétszer; max. 15fő/csoport; regisztrációhoz kötött: mtminfo@nhmus.hu

9.00-14.00 - Magyar Környezeti és Nevelési Egyesület | Vándortanösvény társasjáték kicsiknek

9.00-14.00 - Csodabogarak Alapítvány Bogárháton | Élő bogárbemutató

9.00-14.00 - Gódor Méhészet | Mézkóstoltatás

9.00-14.00 - MNMKK MTM | Tematikus Természetbúvár terem

9.00-14.00 - MNMKK MTM | Zengőlégy készítő workshop

9.00-14.00 - MNMKK MTM | Bemutatkoznak a kakaóbeporzó törpeszúnyogok - csokikóstolóval

9.00-14.00 - MNMKK MTM | Ismeretterjesztő standok muzeológusok, kutatók részvételével

9.00-14.00 - ELTE PPK | Bogár-amőba, cincér-sudoku, társasjátékok és kézműves foglalkozás

9.00-14.00 - Magyar Biológiai Társaság-Fiatalok Természetismereti Klubja | Ismeretterjesztő stand

A Beporzók Napja (március 10.) rendezvénysorozat 2018-ban szakértők és civil szervezetek által is támogatott kezdeményezésként jött létre. Mára már országos eseménnyé nőtte ki magát, melyen többek között hazai múzeumok, könyvtárak, óvodák, iskolák, felsőoktatási intézmények, önkormányzatok és nemzeti parkok is rendeznek különböző programokat.

2025. március 8., 9:00–17:00
Magyar Természettudományi Múzeum, 1083 Budapest, Ludovika tér 2-6.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
11 dolog, amire az utazás tanított

12 dolog, amire az utazás tanított

Szélesebb látókör, inspiráció, problémamegoldás, mélyülő önismeret, újabb nézőpontok… Minden utazás tanít valamit.
Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Egyre több ismerősöm említi, hogy nem alszik jól, fáradt, türelmetlenebb, rosszabbul koncentrál, nem halad olyan gyorsan a napi feladatokkal. Ijesztőbb, hogy tinédzser gyerekeim ugyanezzel küzdenek időnként.
Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.

Partnereink

Családháló
Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
NOE
Képmás Magazin
Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
Ugrás az oldal tetejére