Jelenlegi hely

Adventi programok a Ráth György-villában

Az Iparművészeti Múzeum hagyományos adventi programjának idei helyszíne a Ráth György-villa.

Az idei adventben különleges hangulatot varázsolunk a Ráth György-villa enteriőrjeibe! A négy ünnepi vasárnapon egy-egy gyertya meggyújtásával, zenés műsorokkal, kézműves foglalkozásokkal és tárlatvezetéses programokkal várjuk látogatóinkat. Kortárs iparművészek pedig kifejezetten erre az alkalomra készítenek majd ünnepi installációkat a szecesszió jegyében, ezeket A mi szecessziónk kiállításban lehet majd felfedezni.

Kiállító művészeink: Bányász Judit, Borsódy Eszter, Dobos Andrea, Farkas Imola, Forrai Metodista Gimnázium és Művészeti Technikum, Hellenbach Gabriella, Latin Anna, Magyar Origami Kör, Móró Barbara, Nádasdi Katalin, Ráthonyi Kinga, Ruttka Andrea, Segesdi Borbála, Smetana Ágnes, Soltész Melinda, Tóth-Vásárhelyi Réka, Varga Erika, Varga Helena, Vékony Fanni

PROGRAMOK

Adventi barkácsműhely

Mind a négy adventi vasárnapon 14.00-17.30 óráig

Most olyan karácsonyi ajándékot adhatunk szeretteinknek, amilyet saját kezűleg alkotunk, minden hétvégén más-más kreatív ötlettel várjuk az érdeklődőket! A karácsonyi kézműves program keretében különleges anyagokból készítünk karácsonyfadíszeket és egyedi ajándékokat. Nem feledkezünk el az angyalokról, manókról, csillogó gömbökről, fémdíszekről sem, és szecessziós szitakötővel is gazdagabbak lehetünk.

2021. november 28. vasárnap
15.00-16.30 - Kurátori tárlatvezetés A mi szecessziónk kiállításban adventi szemmel
16.30-16.45 - Első adventi gyertya gyújtása
16.50-17.40 - Adventi koncert

2021. december 5. vasárnap
15.00-16.30 - A boldog békeidők karácsonya (Mare Temporis együttműködésével)
Hogyan készült a karácsonyra a boldog békeidőkben egy polgári család? Vajon változott valami az elmúlt 120 évben? Megidézzük Hargitay Irmát, a villában egykor szolgált nevelőnőt, aki elmeséli boldog-szomorú emlékeit régvolt karácsonyokról, a készülődés örömeiről, az ajándékozás és a vacsora meghitt pillanatairól.
16.30-16.45 - Második adventi gyertya gyújtása
16.50-17.40 - Adventi koncert

2021. december 12. vasárnap
15.00-16.30 - Kortárs iparművészek tárlatvezetése az adventi alkotások között
16.30-16.45 - Harmadik adventi gyertya gyújtása
16.50-17.40 - Adventi koncert

2021. december 19. vasárnap
15.00-16.30 - Karácsonyi mesemondó Boldizsár Ildikóval
16.30-16.45 - Negyedik adventi gyertya gyújtása
16.50-17.40 - Adventi koncert

Ráth György-villa
1068 Budapest, Városligeti fasor 12.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére