Jelenlegi hely

A játék összeköt – 9 befogadó játszótér Budapesten

A befogadó játszótér a közös játék örömét teremti meg a fogyatékossággal élő és az ép gyermekek számára, ahol a kicsik egymás mellett, közösen tudjanak játszani anélkül, hogy azt éreznék: ez egy akadálymentesített közösségi tér. Budapesten kilenc helyszínen – a III., IV., VIII., XII., XV., XVI, XVIII. és XXI. kerületben – találtok befogadó játszótereket.

Az ilyen játszótereken a játékok nemcsak akadálymentes élményszerzési lehetőségeket, hanem elfogadó látásmódot és nyitott hozzáállást is kínálnak már egészen fiatal kortól.

"Nem az fontos, ami elválaszt, hanem az, ami összeköt."

A tér elrendezése szempontjából is biztonságos, a játékok úgynevezett esési terei el vannak különítve egymástól és puha felülettel van borítva, ami az ütéscsillapítást szolgálja. A kontrasztos színek pedig a látássérülteknek nyújtanak segítséget.

Zöldségeskert – XVI. kerület

A zöldségeskert tematikájú közösségi téren találtok akadálymentes házikót, trambulint, fészekhintát és kombinált homokozót is. Az eszközöket és a közlekedést is az akadálymentesítés szemléletében alakították ki.

Játékelemek: akadálymentes házikó, fészekhinta, gyümölcsöt ábrázoló rugós játékok, speciális kialakítású trambulin, csúszda, kombinált homokozó, zöldségeskert tematikáról szóló játékos feladatok. A játszótér a Szerencsejáték Zrt. támogatásával valósult meg.

1162 Budapest, Tóth Ilonka tér

Csepel-sziget élővilága

A megújult Béke téri játszótér a Csepel-sziget élővilága elnevezést kapta. A kerekesszékes forgót, az akadálymentes meseházat, a kilátós mászókát és a madaras fészekhintát a mozgásukban korlátozottak is biztonsággal használhatják. A játszótéren a Csepel-sziget izgalmas és sokszínű élővilága elevenedik meg, a vizes élővilág témájára felfűzve.

A parkban a játékélmény, az ismeretterjesztés, a természeti értékek bemutatása áll középpontban. Az eszközöket, a növényeket, az ivókutat, a burkolatokat, a padokat, az ismeretterjesztő táblákat úgy alakították ki, hogy a játszótér egésze átlátható legyen, elkülönüljenek a nagymozgású terek, de legyenek visszavonulásra alkalmas sarkok is. A Szerencsejáték Zrt. játszótér-építési programjának köszönhetően valósult meg.

Budapest, XXI., Béke tér

Cifra Palota játszótér – Józsefváros

Találtok itt akadálymentes körhintát, meseházat, lehet zenélni és társasjátékozni. A kombinált homokozó, a fészekhinta, vagy épp az akadálymentes meseház kialakításának köszönhetően biztonságosan használható.

Lehet zenélni, homokozni, társas- és logikai játékot játszani. Ezeket úgy tervezték meg, hogy a látássérült gyerekeknek is élményt nyújthasson. A játszótér a népmesék színes világát tükrözi. A Cifrap alotát a Szerencsejáték Zrt. építtette a VIII. kerületi önkormányzattal együttműködve.

Budapest, VIII. kerület, Német utca 12. 

Lőcsevár utcai befogadó játszótér – Újpalota

A XV. kerületben, a Molnár Viktor és Lőcsevár utca sarkán, a Fejlesztő Gondozó Központtal szemben épült meg a kerület első akadálymentesített játszótere. Hat speciális játszószert telepítettek, amiket fogyatékkal élő és egészséges gyermekek is használhatnak.

Anna-réti játszótér – Normafa Park

A Normafa parkban található, gyönyörű környezetben fekvő, akadálymentes játszótéren 18 fa játék található, 3 nagy vár, 2 mérleghinta, 2 rugós játék, 2 hinta, 1 vonat, 1 kis csúszda, 1 fészekhinta, 1 köteles mászóka, és egy sérült gyermekek által is kiválóan használható rugós játék.  

A biztonságos ütéscsillapítást természetes fenyőkéreg mulcs adja. A játszótér egy gyönyörű panorámájú nagy rét szélén helyezkedik el, így a gyerekek számára teret ad a játszótéren kívüli játékra is. A rét kiválóan alkalmas piknikezésre és szabadtéri játékokra, labdajátékokra is.

Budapest, XII., Normafa

Kincses Sziget – Újpest

Az inkluzív játszótér elemei; a kötél-mászófelületekkel, kötélpihenőkkel és csúszdával kialakított vártorony, a kombinált homokozó, a fészekhinta, a rugós strandpapucs, a tengerparti hangulatot megidéző függőágy vagy az akadálymentes meseház mind a kalózok színes világát elevenítik meg.

A játékok kialakításuknak köszönhetően biztonságosan használhatóak, így mozgásukban korlátozott személyek is bátran kipróbálhatják azokat.

Budapest, IV., Lóverseny tér 5. 

Csepeli központi játszótér és tornapark

Az integrált tornapark és játszótér a speciális igényű gyerekek és felnőttek kikapcsolódási és sportolási lehetőségeit szolgálja. Az új játékok szinte minden életkorban jól használhatóak, lehetőséget kínálnak mind a kis- és nagymozgások, a helyzetváltoztatás, a szociális interakciók, gondolkodás, észlelés fejlesztéséhez.

A játszótéren kívül egy több részből álló fitnesz eszközt is felállítottak, melyet az egészséges és a mozgássérült felnőttek számára alakítottak ki.

Budapest, XXI., Simon Bolivár sétány

Nagybecskerek téri játszótér – Zugló

Zuglóban, és egyben az országban is első integrált játszóteret még 2015-ben adták át a Nagybecskerek téren. Itt helyezték el az első pillangó alakú libikókát, amiket közösen vehetnek igénybe sérült és ép gyermekek egyaránt.

Budapest, XIV., Nagybecskerek tér

Némó-sziget – Pestszentlőrinc

Ez a tér a Némó-sziget nevet kapta, ami utal arra, hogy az itt felállított eszközök tematikusan egy képzeletbeli világot idéznek meg.

Budapest,​​ XVIII. kerület, Herrich Károly tér

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére