Jelenlegi hely

Tavasz az arborétumban – 4 kirándulóhely a környéken

Megnyílt néhány arborétum a főváros közelében, ahol megcsodálhatjuk a tavaszi virágokat és sétálhatunk a szabadban!

Budakeszi Arborétum

Ha szeretnénk kiszabadulni a nagyvárosból és a természet szépségével töltekezni, nyugodtan sétálni a családdal, akkor jó választás az arborétum. A kellemes kirándulás közben a növényvilággal is megismerkedhetünk. Budakeszi és Telki között található a Budakeszi Erdészet Arborétuma, ami 30 hektáros területen fekszik.

Az 50 éve alapított parkban több mint 1000 féle növényfajta található, a gyűjtemény főleg a tűlevelű fajairól vált híressé. A tűlevelűek mellett a Budai hegyekben is őshonos alap fafajok, mint a hárs, kőris és tölgyek is megtalálhatóak.

Ezeket egészítik ki a leggyakoribb cserjék, mint például a madárbirs-, a borbolya-, a galagonya-, a som-, az orgona-, a fagyal-, a gyöngyvessző- és a tűztövis-félék. Tavasszal hóvirág, krókusz, nárcisz és később a gyöngyvirág díszíti a kertet, különleges gombák is nőnek itt.

A park szerkezete szabályos, és könnyen bejárható, úthálózata mintegy 12 km hosszú, pihenőhelyekkel tagolt. Az „Évszakok szoborcsoportnál” eldugott kis parkot találunk. Sétányon jutunk el az arborétum tavához, amit kis híd, árnyas óriásfák és tóparti mohás kövek szegélyeznek. A tavirózsák mellett a nőszirmok is megfigyelhetők, a tóban halak és őshonos mocsári teknősök élnek.

Az utak babakocsival is jól járhatók, kutyát is be lehet vinni, a gyermekek pedig kismotorral, rollerrel, biciklivel is közlekedhetnek. A kicsiknek játszóteret és mini focipályát alakítottak ki, de találtok itt állatsimogatót, tűzrakó helyet, fedett tetős erdei pihenőt is.

Megközelítés:

Autóval: A Budakeszi Erdészeti Arborétumot a Budakeszit Telkivel összekötő országúton lehet elérni. Budakeszi felől érkezve a Hideg-völgyi Erdei Pihenőhellyel szemben kell balra lekanyarodni, majd a murvás úton kb. 500 métert haladva érünk az arborétum bejáratához. Ingyenes a parkolás.

Tömegközlekedéssel: Budapest Széna térről indul a 794 és a 795 -ös buszjárat. A Hidegvölgyi Erdészlak megállónál kell leszállni, ahonnan 5 perc sétával elérhető az Arborétum főbejárata.

Márciusban az arborétum péntektől vasárnapig 9:00 - 17:00 óra között tart nyitva.

2092 Budakeszi

További infó

Gödöllői Erdészeti Arborétum

Gödöllő és Isaszeg között, a Gödöllői-dombság területén, több mint 130 hektáron terül el a Gödöllői Erdészeti Arborétum.

A Gödöllői Arborétum különlegessége, hogy olyan erdészeti növénygyűjteménynek számít, ahol a fafajokat a velük kialakult társulásokban, erdőszerűen, a jellemző lágyszárú szint, cserjeszint kíséretében láthatjuk.

Az arborétum a természetben megtalálható fafajok és a nemesített erdészeti fajták génbankjaként is működik. Erdei fenyő, kocsányos tölgy, akác, vörösfenyő és sok egyéb faj jól dokumentált törzsültetvényei élnek itt máig.

Nyitvatartási idő: Márciusban 8-16 óra között látogatható.
Megközelítés: Gödöllőről déli irányban, az Isaszegi úton haladva, az első vasúti átjárót elhagyva érünk a Gödöllői Erdészeti Arborétumhoz.

2100 Gödöllő, Isaszegi út

További infó

Jókai-kert

A Jókai-kert Budapest XII. kerületében, a Svábhegy szívében található, országos jelentőségű természetvédelmi terület. Nevét Jókai Mórról kapta, aki egykor itt élt és alkotott. Jókai 1853-ban egy puszta földterületet vásárolt, amelyből megalkotta saját földi paradicsomát.

A Költő utcából megközelíthető bejáratot hatalmas fekete vaskapuk őrzik. Belépve egy széles sétány vezet körbe a kerten, amelyet információs táblák szegélyeznek. A Jókai ültette gesztenye-, juhar-, dió-, és hársfák mára igazi burjánzó erdővé váltak. Itt van a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület székháza. Egy táblán megismerkedhetünk a kertben élő madárfajokkal.

A kertből megcsodálhatjuk Budapest látképét is. A szabadtéri ásványtani kiállításon nagy kőzetdarabokat nézhetünk meg az út mindkét oldalán, amelyeken kis tábla jelzi nevüket, korukat és lelőhelyüket.

Nyitvatartási idő:
Munkanapokon: március 14-ig: 8-16 óráig nyitva, 2022. március 15-től: 8-18 óráig
Hétvégén, munkaszüneti-és ünnepnapokon: 10.00-18.00

A Jókai-kertben az orrot és szájat eltakaró maszk viselése kötelező! A kertet mindenki saját felelősségére látogathatja.

Budapest, XII.ker, Költő utca 21.

További infó

Soroksári Botanikus Kert

Újra megnyílt a Soroksári Botanikus Kert, ahol a tavasz hírnökeivel találkozhatunk! A természetvédelmi területén csodaszép virágok, több tájegység különleges növényei, tanösvény és számos látnivaló várja a látogatókat.

Kora tavasszal virágoznak a tőzikék, hóvirágok, krókuszok, az erdélyi májvirágok és számos hunyor faj is.

A Budapesti Corvinus Egyetem által működtetett botanikus kertben a telepített növények mellett természetes élőhelyek is fennmaradtak, kékperjés láprétek, szikes rétek formájában. Áprilistól többféle nőszirmot, illatos cserjéket és gombákat láthatnak mindazok, akik ellátogatnak ide.

A Soroksári Botanikus Kert 1977 óta fővárosi természet-védelmi terület. A 60 hektár területen elterülő kert különleges adottsága, hogy területén értékes, eredeti társulásmaradványok találhatók, amelyek megőrizték a Duna–Tisza közére jellemző vegetációt. Ilyenek a nyílt és zárt homokpusztagyepek, a zsombékos és a meszes talajú kiszáradó láprét, az úgynevezett „Rezervátum”.

Észak-Amerika, Kelet- és Közép-Ázsia, a Kaukázus és Kelet-, Közép- és Dél-Európa növényeit láthatjuk. Egy kis tó, pihenőhelyek és nagy zöld rét várja a pihenni vágyókat. A Soroksári Botanikus Kerten át egy 20 állomásos tanösvény vezet végig, ahol egy túraútvonalon lehet bejárni a tájegységenként felosztott területet.

Nyitvatartás: Hétfőtől péntekig: 8:00-16:00, Szombaton: 9:00-16:00

1238 Budapest, Túri István út 1. (Péteri-major, M5-M0 autópálya kereszteződésétől északnyugatra fekvő terület)

További infó

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére