Jelenlegi hely

Budapest tornyai - 13 kilátóhely a városban és környékén

Ha magasból szeretnétek megnézni a várost, kiránduljatok el ezekhez a kilátó pontokhoz! Népszerű és kevésbé ismert helyeket mutatunk, ahonnan gyönyörű panoráma nyílik Budapestre.  

Apostolok tornya és Kaputorony a Vajdahunyadvárban

A Magyar Mezőgazdasági Múzeum épületében két kilátópont is található, a Kaputorony és 64 méter magas Apostolok tornya. Kaputorony: A jellegzetes várkapu „tetején”, az Ostromfolyosón végigsétálva felülről gyönyörködhetünk a Városligetben és a várudvarban. Mielőtt a szűk folyosó végére érve kilépnénk a gyilokjárónak is nevezett Ostromfolyosóra, megéri megnézni a vártörténeti fotókiállítást is, amely archív felvételein mutatja be a Vajdahunyadvár történetét.

Apostolok tornya: A segesvári óratornyot megidéző Apostolok tornya 150 lépcsőfok megmászása után tárja elénk Budapest körpanorámáját. Láthatjuk a Gellért-hegyet, a budai várat, a Szent István Bazilikát, de a Vajdahunyadvár épületének olyan részeit is, amelyek máskülönben rejtve maradnak a látogatók előtt. A toronyba óránként indulnak az angol és magyar nyelvű vezetések.

A Budavári Palota kupolája

A Magyar Nemzeti Galéria kupolája a Vár legmagasabb pontja, innen gyönyörű panoráma nyílik a városra. A kupola bármely kiállítására váltott belépőjeggyel, keddtől vasárnapig látogatható. Rossz idő esetén, biztonsági okokból a Kupola zárva tart.

A Mátyás templom tornya

A Budavári Nagyboldogasszony templom - ismertebb nevén a Mátyás-templom - fehér csipkés tornyú, színes Zsolnay-cserepekkel fedett neogótikus épülete a budai Várnegyed látványossága. A látogatók számára a 78 méteres műemlék tornyának alsó teraszát nyitották meg, ehhez 197 lépcsőfokon lehet feljutni.

Kaán Károly-kilátó - Nagy-Hárs-hegy

A Kaán Károly-kilátó a Budai-hegység egyik kevéssé ismert, kőből épült kilátója, amely a Nagy-Hárs-hegy tetején, 454 méteres tengerszint feletti magasságban található. A toronyban felfelé haladva, az egyes szintekről egyre szélesebb panorámában gyönyörködhetünk, míg a legfelső emeleten már teljes körkilátást élvezhetünk. A János-hegy impozáns tömegét szinte közvetlen közelről csodálhatjuk, de a Hármashatár-hegy vidékére is innen láthatunk rá a legjobban.

Guckler Károly - Hármashatár-hegy

A Guckler Károly-kilátó egy kilátó Budapest II. és III. kerületének határán, a Hármashatár-hegy 495 méter magas csúcsán készült el 2016-ban. Budapest egyik legcsodálatosabb panorámáját nyújtja a Hármashatár-hegyen épült kilátópont, amelynek érdekességét a Duna viszonylagos közelsége és a nagy szintkülönbség adja meg. A kilátópont egy korábbi katonai objektum újrahasznosításával létesült.

Érdekessége, hogy a kilátópontból az összes, Dunán átívelő híd látható, sőt tiszta időben feltűnik a Mátra és egészen a Tátra vonulatáig is el lehet látni. Kilátás nyílik a budai hegyek teljes vonulatára, de látszik a Pilis, a Visegrádi-hegység és a Börzsöny is. A hegy lábánál fekszik a Hármashatárhegyi repülőtér. A kilátópont közvetlen környezetében erdei iskola, turistaszállás, rendezvényterem és étterem is található.

Erzsébet-kilátó - János-hegy

Budapest legmagasabb pontján, 527 méter tengerszint feletti magasságban található a János-hegyen a 105 éves kilátó. Schulek Frigyes tervezte, a gyönyörű, kör alaprajzú, neoromán stílusú épületet. Ha megteszik az utat a 100 lépcsőn át, akkor fentről tiszta időben akár 80 kilométerre is ellátni.

A hegy és a kilátó a Gyermekvasút János-hegy állomástól indulva erdei sétaúton, majd műúton közelíthető meg. Zugligetből Libegővel, valamint a Gyermekvasúttal is feljuthatunk.

Csergezán Pál-kilátó - Páty

A Csergezán Pál-kilátó a Budai-hegység legmagasabb pontján, az 559 m-es Nagy-Kopaszon várja a látogatókat. A Páty, Nagykovácsi és Telki hármas határán emelkedő, vörösfenyőből készült kilátó legfelső szintje 18 méterrel van a belépési szint felett, ahová pontosan 100 lépcsőfokon lehet feljutni. A tágas pihenők nagyobb csoportok látogatását is lehetővé teszik, egyszerre 150 fő tartózkodhat az építményben.

A teljes körpanoráma tiszta időben a főváros 100 kilométeres sugarú térségét öleli fel. A Budai-hegység ismertebb csúcsain kívül a Pilis-hegység, a Visegrádi-hegység, a Mátra, a Vértes, a Gerecse és a Velencei-hegység is látható. A nagy kémények déli irányban Százhalombattát mutatják, az esztergomi bazilika pedig akár felhős időben is szabad szemmel látható. A jól azonosítható látnivalók irányát a kilátószint párkányán ábrák és feliratok is jelzik.

Dévényi Antal-kilátó - Piliscsaba

A Piliscsaba határában lévő, 447 méter magas Nagy-Kopasz-hegy tetején található Dévényi Antal-kilátót a népszerű, fából készült építő-logikai játék, a Jenga alapján tervezték. A 11,5 méter magas építmény majdnem 17 négyzetméteres alapterületű kilátószintjéről szép kilátás nyílik a Budai-hegységre és a Pilisre. A kilátóhoz 132 köbméter gerendát használtak fel. A torony mellett tűzrakóhely, padok és asztalok, valamint egy információs tábla várja a kirándulókat.

Margit-szigeti víztorony

A Margitszigeti Víztorony a sziget középső részén, a Margitszigeti Szabadtéri Színpad mellett áll. A 2013-ban felújított műemlék Víztorony belsejében Visual Art kiállítások kaptak helyet. A szecessziós körlépcsőn haladva a nyolcerkélyes kilátó terembe érve Buda és Pest körpanorámája valamint a Dunát átívelő hidak látványa tárul a látogatók elé.

Szent István Bazilika kupolája

A főváros csodálatos épületének tetejéről 360°-ban, káprázatos panorámában láthatjuk a várost. Egészen szokatlan perspektívából látszanak a város nevezetességei és a budai hegyek. A körkilátóba lifttel vagy gyalog is felmehetünk, a kupola peremén kiképzett kilátóteraszra érünk. Szűk csigalépcsőn, és öntöttvas lépcsőn sok-sok lépcső vezet fel.

Érdekes a templom külső és belső kupolája közti hatalmas tér. A kupola 96 méter magas, ez megegyezik a Parlament kupolájának magasságával, szimbolizálva a 896-os honfoglalást.

Árpád-kilátó - Látó-hegy

Az Árpád-kilátó Budapest II. kerületében, a 376 méter magas Látó-hegyen épült. A terméskőből és fából épült kilátó tetővel is el van látva, míg nyitott teraszáról a főváros központi részei láthatóak: a Dunán átívelő hidak, a Parlament, a Budai Vár és a Gellért-hegy a Szabadság-szoborral. Mivel a beépített terület szinte már a kilátó alatt kezdődik, így az esti fényben úszó főváros igen megkapó látványt nyújt az év minden szakában.

Makovecz Imre Kilátó - Kis-hárs-hegy

A Budapest II. kerületében található, 362 méter magas Kis-Hárs-hegyről szép körpanoráma nyílik az észak-budai térségre, de látszik a belváros a Dunával, a Budai Vár és a Citadella is. A János-hegy és a Tündér-hegy óriási tömbjei a Zugliget katlanával innen nézve érvényesülnek leginkább, míg északi irányban a Nagy-Hárs-hegy tömbje zárja le a kilátást. A kilátó építménye gyakorlatilag egy önmagába visszaforduló lépcsősor, az igen ötletes építészeti megoldással lehetővé vált, hogy nagyobb látogatói igénybevétel esetén elkülönülhessenek a felfelé és a lefelé igyekvő természetjárók.

Kilátótorony a Reformátorok terén - Budapest XVI.kerület

2017 októberében adták át Budapest legújabb kilátóját Rákosszentmihály kertvárosi környezetében, ahonnan nem csak a várost lehet megcsodálni. Az új park és körpanorámás kilátója mintegy 8 ezer m2 területen valósult meg, és a Reformátorok tere elnevezést kapta. A 145 méteres tengerszint feletti magasságon elhelyezett kilátó legfelső szintjére 100 lépcsőfok visz fel (17 méteres magasságba), ahonnét Budapest eddig nem látott, páratlan körpanorámája tárul elénk.

A távolban a Budai-hegység, a Pilis, a Naszály és a Gödöllői-dombság vonulatai is kivehetők, de tiszta időben akár még messzebbre is ellátni innen. Az acélszerkezetes kilátó és környezete az esti órákban teljes díszkivilágításban pompázik.

Felhasznált forrás: parkerdo.hu

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére