Jelenlegi hely

Budapest tornyai – 13 kilátóhely a városban

Ha magasból szeretnétek megnézni a várost, kiránduljatok el ezekhez a kilátópontokhoz! Népszerű és kevésbé ismert helyeket mutatunk, ahonnan gyönyörű panoráma nyílik Budapestre.  

Apostolok tornya és Kaputorony a Vajdahunyadvárban

A Magyar Mezőgazdasági Múzeum épületében két kilátópont is található, a Kaputorony és 64 méter magas Apostolok tornya.

Kaputorony: A jellegzetes várkapu „tetején”, az Ostromfolyosón végigsétálva felülről gyönyörködhetünk a Városligetben és a várudvarban. Mielőtt a szűk folyosó végére érve kilépnénk a gyilokjárónak is nevezett Ostromfolyosóra, megéri megnézni a vártörténeti fotókiállítást is, amely archív felvételein mutatja be a Vajdahunyadvár történetét.

Apostolok tornya: A segesvári óratornyot megidéző Apostolok tornya 150 lépcsőfok megmászása után tárja elénk Budapest körpanorámáját. Láthatjuk a Gellért-hegyet, a budai várat, a Szent István Bazilikát, de a Vajdahunyadvár épületének olyan részeit is, amelyek máskülönben rejtve maradnak a látogatók előtt. A toronyba óránként indulnak az angol és magyar nyelvű vezetések.

A Budavári Palota kupolája

A Magyar Nemzeti Galéria kupolája a Vár legmagasabb pontja, innen gyönyörű panoráma nyílik a városra. A kupola bármely kiállítására váltott belépőjeggyel, keddtől vasárnapig látogatható. Rossz idő esetén, biztonsági okokból a Kupola zárva tart.

Toronykilátó a Budapest-Belvárosi Főplébánia-templomban

A Belvárosi Plébániatemplom (V., Március 15. tér) barokk tornyaiban kialakított kilátópontról a Dunára, a a Citadellára, a budai hegyekre és a Klotild-palotákra nyílik csodaszép kilátás. Ennek megtekintéséhez az Erzsébet-hídhoz közelebb álló, 52 méter magas toronyba lifttel lehet feljutni, ahol timelapse videón is bemutatják a fővárost. A két torony közötti átjárás második kilátószinten, egy sétányon keresztül történik, ahol megtekinthető a templom tetőszerkezetének míves ácsmunkája is. 

Margit-szigeti víztorony

A Margitszigeti Víztorony a sziget középső részén, a Margitszigeti Szabadtéri Színpad mellett áll. A 2013-ban felújított műemlék Víztorony belsejében időszaki kiállítások kaptak helyet. A szecessziós körlépcsőn haladva a nyolcerkélyes kilátó terembe érve Buda és Pest körpanorámája valamint a Dunát átívelő hidak látványa tárul a látogatók elé. A víztorony májustól szeptemberig látogatható.

A Mátyás templom tornya

A Budavári Nagyboldogasszony templom - ismertebb nevén a Mátyás-templom - fehér csipkés tornyú, színes Zsolnay-cserepekkel fedett neogótikus épülete a budai Várnegyed látványossága. A látogatók számára a 78 méteres műemlék tornyának alsó teraszát nyitották meg, ehhez 197 lépcsőfokon lehet feljutni.

Szent István Bazilika kupolája

A főváros csodálatos épületének tetejéről 360°-ban, káprázatos panorámában láthatjuk a várost. Egészen szokatlan perspektívából látszanak a város nevezetességei és a budai hegyek. A körkilátóba lifttel vagy gyalog is felmehetünk, a kupola peremén kiképzett kilátóteraszra érünk. Szűk csigalépcsőn, és öntöttvas lépcsőn sok-sok lépcső vezet fel.

Érdekes a templom külső és belső kupolája közti hatalmas tér. A kupola 96 méter magas, ez megegyezik a Parlament kupolájának magasságával, szimbolizálva a 896-os honfoglalást.

A városligeti Ballon-kilátó 

A városligeti Ballon kilátó egy talajhoz rögzített, héliumgázzal töltött léghajó, amely gyakorlatilag egy szabadtéri liftként működik, tehát nem hagyja el le- és felszállóhelyét, a Mimóza dombot. A ballon mintegy 5 perc alatt éri el a 150 méteres magasságát, innen a látogatók tiszta idő esetén egész Budapestet és környékét megcsodálhatják madártávlatból. A Ballon formája és színvilága – a Városliget Nagyjátszótéren lévő kistestvéréhez hasonlóan - Szinyei Merse Pál Léghajó című festményét idézi fel.

Kaán Károly-kilátó - Nagy-Hárs-hegy

A Kaán Károly-kilátó a Budai-hegység egyik kevéssé ismert, kőből épült kilátója, amely a Nagy-Hárs-hegy tetején, 454 méteres tengerszint feletti magasságban található. A toronyban felfelé haladva, az egyes szintekről egyre szélesebb panorámában gyönyörködhetünk, míg a legfelső emeleten már teljes körkilátást élvezhetünk. A János-hegy impozáns tömegét szinte közvetlen közelről csodálhatjuk, de a Hármashatár-hegy vidékére is innen láthatunk rá a legjobban.

Guckler Károly - Hármashatár-hegy

A Guckler Károly-kilátó egy kilátó Budapest II. és III. kerületének határán, a Hármashatár-hegy 495 méter magas csúcsán készült el 2016-ban. Budapest egyik legcsodálatosabb panorámáját nyújtja a Hármashatár-hegyen épült kilátópont, amelynek érdekességét a Duna viszonylagos közelsége és a nagy szintkülönbség adja meg. A kilátópont egy korábbi katonai objektum újrahasznosításával létesült.

Érdekessége, hogy a kilátópontból az összes, Dunán átívelő híd látható, sőt tiszta időben feltűnik a Mátra és egészen a Tátra vonulatáig is el lehet látni. Kilátás nyílik a budai hegyek teljes vonulatára, de látszik a Pilis, a Visegrádi-hegység és a Börzsöny is. A hegy lábánál fekszik a Hármashatárhegyi repülőtér. A kilátópont közvetlen környezetében erdei iskola, turistaszállás, rendezvényterem és étterem is található.

Erzsébet-kilátó - János-hegy

Budapest legmagasabb pontján, 527 méter tengerszint feletti magasságban található a János-hegyen a 105 éves kilátó. Schulek Frigyes tervezte, a gyönyörű, kör alaprajzú, neoromán stílusú épületet. Ha megteszik az utat a 100 lépcsőn át, akkor fentről tiszta időben akár 80 kilométerre is ellátni.

A hegy és a kilátó a Gyermekvasút János-hegy állomástól indulva erdei sétaúton, majd műúton közelíthető meg. Zugligetből Libegővel, valamint a Gyermekvasúttal is feljuthatunk.

Árpád-kilátó - Látó-hegy

Az Árpád-kilátó Budapest II. kerületében, a 376 méter magas Látó-hegyen épült. A terméskőből és fából épült kilátó tetővel is el van látva, míg nyitott teraszáról a főváros központi részei láthatóak: a Dunán átívelő hidak, a Parlament, a Budai Vár és a Gellért-hegy a Szabadság-szoborral. Mivel a beépített terület szinte már a kilátó alatt kezdődik, így az esti fényben úszó főváros igen megkapó látványt nyújt az év minden szakában.

Makovecz Imre Kilátó - Kis-hárs-hegy

A Budapest II. kerületében található, 362 méter magas Kis-Hárs-hegyről szép körpanoráma nyílik az észak-budai térségre, de látszik a belváros a Dunával, a Budai Vár és a Citadella is. A János-hegy és a Tündér-hegy óriási tömbjei a Zugliget katlanával innen nézve érvényesülnek leginkább, míg északi irányban a Nagy-Hárs-hegy tömbje zárja le a kilátást. A kilátó építménye gyakorlatilag egy önmagába visszaforduló lépcsősor, az igen ötletes építészeti megoldással lehetővé vált, hogy nagyobb látogatói igénybevétel esetén elkülönülhessenek a felfelé és a lefelé igyekvő természetjárók.

Kilátótorony a Reformátorok terén 

A XVI. kerületben, Rákosszentmihály kertvárosi környezetében található a Reformátorok tere park. A 8000 ezer m2-es parkban áll egy körpanorámás kilátója. A 145 méteres tengerszint feletti magasságon elhelyezett kilátó legfelső szintjére 100 lépcsőfok visz fel (17 méteres magasságba), ahonnét Budapest eddig nem látott, páratlan körpanorámája tárul elénk.

A távolban a Budai-hegység, a Pilis, a Naszály és a Gödöllői-dombság vonulatai is kivehetők, de tiszta időben akár még messzebbre is ellátni innen. Az acélszerkezetes kilátó és környezete az esti órákban teljes díszkivilágításban pompázik.

+ 1 tipp:

MOL Campus

A főváros legmagasabb épülete, a XI. kerületi Kopaszi-gát mellett álló 143 méter magas MOL Campus idén tavasztól a nyilvánosság előtt is megnyitja a kapuit, és a látogatók a 29. emeleti kilátóteraszra is felmehetnek.

Felhasznált forrás: parkerdo.hu

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Mostanra már nyakig vagyunk a nagy nyári szünet kellős közepében. Mindenki elképesztően várta, a szülők talán már el is felejtik a holazalvókám-elfelejtettükalogopédiafüzetet-beposhadtazúszáscucc kombinációját, a gyerekeknek pedig egy ideje nem kell a szülők gyengéd (vagy épp agyvérzésközeli hangvételű-keljmárfelmertelkésünk!!!) ébresztésére kelniük. Szóval mit csinálnak? Hát még az ébresztőóra megcsörrenése ELŐTT természetesen közlik, hogy felkeltanaaaap, éhesvagyooook, kakiltaaaaam :D Én nem tudom, hogy vannak kódolva, de egyszerűen félelmetes, hogy a tanév idején 7kor sírva nyalábolom ki az ágyból az ovist, bezzeg a szünidőben 6kor már arcon pörögnek a testvérével együtt… Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

A nagy nyári melegben gyakran úgy érezzük, hogy könnyebb lenne egy kávéval, vagy teával. Forró helyzetekre jól jön néhány jeges korty akár mindkettőből.
Bolhazsákok és könyvmolyok

Bolhazsákok és könyvmolyok

Emlékszel még gyerekkorodból az összebújós meseolvasásokra? Az első kiböngészett betűkre, mikor végre összeállt egy szó? A takaró alatt zseblámpával olvasott regényekre? A könyvek világába belépés élménye egy életre elkísér bennünket.
Így lesz ügyes kezű gyereked

Így lesz ügyes kezű gyereked

Sok szülő csak az iskolaérettségi vizsgálatok során szembesül azzal, hogy óvodás gyermekének a rajzkészsége, vonalvezetése még nagyon távol áll attól, amilyen készségekre az első osztályban szüksége lesz. Kézenfekvőnek tűnhet ilyenkor színezők és feladatlapok garmadájával elárasztani a gyereket, ám a mozgások finomodásához nem erre van szükség.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére