Jelenlegi hely

Ferencvárosi Gyermekjóléti Központ

Cím: 1091 Budapest, Üllői út 69.
Tel.: 216-2876, 216-2875
E-mail: Nagy.Ferenc@feszgyi.hu
Web: www.feszgyi.hu

A gyermekjóléti szolgáltatás a gyermeket védő személyes szolgáltatás, amely a szociális munka módszereinek és eszközeinek felhasználásával szolgálja a gyermek testi, lelki egészségének megóvását, a családban történő nevelésének elősegítését, a gyermek veszélyeztetettségének megelőzését, illetve a családjából kiemelt gyermek visszahelyezését.

A Gyermekjóléti szolgáltatás célja:

A gyermekek testi, értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődésének támogatása, segítése,
Veszélyeztetettség megelőzése, a már kialakult veszélyeztetettség megszüntetése,
Családban történő nevelés segítése,
Utó-, illetve hazagondozás

A gyermekjóléti gondozást a Gyermekjóléti Központ a családgondozók útján végzi. A családgondozók a kerület egészét területi eloszlás alapján látják el.

Főbb tevékenységi formák, melyek segítségével a gyermekjóléti gondozást végezzük:
Információ nyújtás - tanácsadás - környezettanulmány készítés - hivatalos ügyek intézésében segítségnyújtás - közvetítés más szolgáltatók felé - segítő beszélgetés - családgondozás - javaslattétel más gyermekvédelmi intézkedésre - védelembe vétel - szakellátott gyermek családjának gondozása - utógondozás - örökbefogadással kapcsolatos feladatok – adminisztráció.

A Gyermekjóléti Központ szolgáltatásai kiterjednek minden Budapest, Ferencváros közigazgatási területén tartózkodó gyermekre, és várandós anyára. A szolgáltatás önkéntes alapon, személyesen vehető igénybe, illetve a hatóság által az együttműködési kötelezhető.

A szolgáltatás térítésmentes.

Ideje:
Hétfő, csütörtök 09.30 – 18.00
Kedd, péntek 08.00- 16.30 között
Szerda – előre egyeztetett időpontban

Forrás: www.feszgyi.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére