Jelenlegi hely

DrogStop Budapest Egyesület

 
Cím: 1330 Budapest Pf.: 49
Telefon:80-50-56-78 (ingyenes!), +3620 2237253
E-mail: drogstop.chello@gmail.com, drogstop@chello.hu

Ingyenes zöld szám: 80-50-56-78

Várjuk hívását a következő időpontokban:

Hétfő: 11:00-19:30
Kedd: 10:00-18:00
Szerda: 10:00-18:00
Csütörtök:11:00-19:30 
Péntek: 10:00-18:00
Szombat: páros héten10:00-18:00
Vasárnap: 10:00-18:00
Éjjeli ügyelet: Páratlan heteken péntek 20:00 órától, szombat délután 14 óráig.

Decemberben az ünnepek alatt is, folyamatosan várjuk hívásaikat, az ország bármely területéről és hálózatáról! 

Szolgáltatások

ELTERELÉS, MEGELŐZŐ-FELVILÁGOSÍTÓ SZOLGÁLTATÁS

Az elterelés lehetőséget ad arra, hogy alkalmi, függőnek nem minősített droghasználók, akik ellen büntető eljárás indul kábítószerrel való visszaélés miatt, egy 6 hónapos életvezetési, önismereti jellegű programban vegyenek részt, és ezáltal mentesüljenek az esetleges büntetés, illetve megbélyegzés alól.

Egyesületünk 2003-óta végez elterelést, ezen belül megelőző-felvilágosító szolgáltatást alkalmi droghasználók számára. Drogambulancián végzett előzetes állapotfelmérés után, egy első interjús megjelenés keretében tájékoztatjuk a jelentkezőt az elterelés szabályairól, kereteiről, házirendünkről. Ezek után megtörténik a szerződéskötés, és kezdetét veszi a minimum 6 hónapig tartó program. Egyesületünk havonta két csoportos és egy egyéni foglalkozást tesz lehetővé a program keretén belül. Ezeket az alkalmakat szakképzett pszichológusok és szociális munkások tartják.
Az elterelést egy év alatt kell elvégezni, és ezalatt az egy év alatt 24 órát kell teljesíteni. A folyamat lezárása után igazolást állítunk ki, amit ezután a rendőrség eljuttat az ügyészségre, és ezzel lezárul a büntető eljárás.

A csoportos foglalkozások főként önismereti, tájékoztató jellegűek, szabad interakciós és tematizált beszélgetésekből állnak. Egyéni foglalkozás keretében a segítő leszerződik a klienssel, és meghatároznak egy elérhető célt a terápiás folyamat végére.
Ez a cél lehet a szerhasználat csökkentése, vagy teljes elhagyása, konfliktus kezelés segítése, életvezetési tanácsadás, munkahely keresés segítése és így tovább.
Egyesületünknél jelenleg három párhuzamos csoport folyik, amelyekhez folyamatosan lehet csatlakozni, attól függően, hogy melyik időpont megfelelő a jelentkező részére.

Ezen kívül még konzultációs tevékenységet végzünk a Rákospalotai Leánynevelő Intézetben, és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Budapesti Javítóintézetében, ahol egyéni konzultációra is van lehetőség.

PREVENCIÓS PROGRAMOK

Elsődleges célunk az adekvát információ nyújtás a szerekkel, függőségekkel kapcsolatban és lehetőséget teremteni arra, hogy a fiatalok biztos bázisai lehessenek saját maguknak. Élmény programokat (lovaglás, falmászás), élményterápiákat is használunk a csoport foglalkozásokon kívül, amelyeken még több tapasztalatot gyűjthetnek a résztvevők saját működési és döntési folyamataikról. Ismeretek szerzése önmagukról, a társaikról segít tudatosabban választani az élet különféle kérdéseiben. A kortárs hatások, az irreális vágyak, a sokszor teljesen alacsony önértékelés sokszor jelentenek akadályt az életvezetésben. Lehetőségekre, a pozitívumokra, a saját én erejük felhasználásának az optimális lehetőségeire szeretnénk rámutatni illetve együtt felfedezni azt a résztvevő fiatalokkal.

Igény esetén pedagógusok és nevelők számára is tartunk prevenciós foglalkozásokat.

Mire jó az önismereti csoport?

Mindarról szól, ami a Te lelkedet érinti: baráti és társkapcsolataid, szexualitásod, szüleiddel és tanáraiddal kapcsolatos problémák, kríziseid, drogokkal kapcsolatos élményeid, függőségeid stb.

Bármiről lehet beszélni, ami Téged az életedben most foglalkoztat, ami feszültséget okoz, érdekel vagy bánt. Segít abban, hogy felismerd mik azok a benned zajló konfliktusok, amelyek miatt szenvedsz és rossz a közérzeted. Segítünk gyenge pontjaid és erőforrásaid megismerésében. Így lehetőséged nyílik problémáid átértékelésére, új keretbe helyezésére.

Mire jó az életvezetési csoport?

Mindarról, ami mostanában változik körülötted és választás elé állít: képességeid kamatoztatása, kreativitásod kiaknázása, hatékony konfliktuskezelés, önállósodási törekvések támogatása, önérvényesítés elsajátítása, stb.

A Te életeden keresztül, saját lehetőségeid felfedezésében kívánunk segítséget nyújtani úgy, hogy Te magad kamatoztathasd a benned rejlő erőforrásokat, megoldásokat.

Fontosnak tartjuk kihangsúlyozni, hogy ezek a csoportok nem nevelő célzatúak, csupán teret szeretnénk adni arra, hogy őszintén elmondhasd véleményed, érzéseidet, problémáidat egy elfogadó közegben, ahol szakképzett pszichológusok vezetik a csoportokat.

Időpont: megfelelő létszám esetén egyeztetéssel.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére