Jelenlegi hely

Szent Imre Szakközépiskola és Általános Iskola

Cím: 1192 Budapest, Kós Károly tér 4.
Tel.: +36-70 -411- 8035
Web: https://kreativantanulok.hu/
Facebook: https://www.facebook.com/merfoldkotanoda2/

Tanévkezdés máshol, másképpen – tanulóbarát iskola nyílik Wekerletelepen

2019 szeptembere nemcsak egy új tanév, hanem egy új fejezet kezdete is lehet azon családok életében, akik számára kiemelten fontos a készségfejlesztés és az, hogy gyermekeik jó hangulatú, családias közösséghez tartozhassanak. 

Az alternatív oktatást képviselő Szent Imre Szakközépiskola és Általános Iskolának a csendes, parkos környezetben található Mátrix Oktatási és Vizsgaközpont épülete ad helyet, a Barátok közt c. sorozat külsős forgatási helyszíneként ismertté vált Kós Károly téren.

A felnőttképzésben már több mint 20 év tapasztalattal rendelkező intézmény most a legfiatalabbakat kívánja szárnyai alá vonni, hogy ők is korszerű oktatásban részesüljenek.

Az alapító, Józanné Sipos Etelka egy gyerekközpontú, támogató légkörű iskolát álmodott meg, ahol a kötött tananyag és merev oktatási forma helyett a központi szerepet a legfontosabb veszi át: a gyerek. 

Öröm és élmény nélkül nincs hatékony tanulás”

Ez a meggyőződés vezérli az újonnan alapított iskola oktatógárdáját. A pedagógusok a gyerekek életkori sajátosságait figyelembe véve, komplex pedagógiai megoldásokat keresve, egyéni odafigyeléssel és játékos oktatással ébresztik fel a nebulók kíváncsiságát és tanulás iránti vágyát. A cél egy szorongástól és unalomtól mentes közeg megteremtése, ahol bizalom és elfogadás várja őket, mely hozzásegíti őket tulajdon értékeik felismeréséhez és kamatoztatásához.

A digitalizáció korában felnövekvő generációnak már nem lexikális tudásra, hanem készségekre lesz szüksége az elkövetkező évtizedekben az érvényesüléshez: a Szent Imre Szakközépiskola és Általános Iskola oktatási metódusában az egyéni képesség- és kompetenciafejlesztés mellé valódi tehetséggondozás is társul.


www.kreativantanulok.hu

Ma már bizonyított tény, hogy nem egyféle, hanem tizenegyféle intelligencia létezik, ezért a modern pedagógia alapja a differenciálás, ami azt jelenti, hogy mindenkiből azt hozza ki, ami az ő erőssége, amiben igazán kibontakozhat.  Ezért a wekerletelepi alternatív iskolában a művészeti és a praktikus tevékenységek legalább akkora szerepet kapnak, mint a közismereti tantárgyak. 

Kutatások igazolják, hogy a kis létszámú csoportokban tanulók átlagosan harmadannyi idő alatt sajátítják el a tananyagot, mint a 28-30 fős osztályban ülő társaik. A Szent Imre Általános Iskolában a maximum 15 fős csoportlétszám garantálja ezt a fajta hatékonyságot.

Amennyiben szeretné, hogy gyermeke a saját fejlettségi szintjének megfelelő képzési formában részesüljön, és szívesen megtudna többet az új iskola nyújtotta lehetőségekről, látogasson el az intézmény 2019. augusztus 26-án 17 órakor tartandó szülői tájékoztatójára, ahol a vezetőség részletes információt nyújt az érdeklődőknek, és bátran feltehetik kérdéseiket. 

Várunk tehát minden szülőt, aki szeretné, ha gyermeke kis létszámú osztályba, szorongásmentes légkörbe és családias iskolába járna. (Csak 1-1 osztály indul az évfolyamokon, ne maradjon le!)

- Budapestimami -

Hozzászólások

. . . . .

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin közkedvelt szabadtéri eszköz Azonban azt szem előtt kell tartani, hogy nem játék, hanem akrobatikus sportszer. A nem megfelelő használata sok balesetet okozhat.
A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

Akár a gyermeki játszótéri barátságokról, akár a felnőttek közötti évtizedes kapcsolatokról van szó, a barátság az egyik legfontosabb kapocs az életünkben. Ezek az idézetek segítenek szavakba önteni azt, amit érzünk – és amit talán nem is tudtunk eddig kimondani.
Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Július 30. az a nap, amikor a barátságokat ünnepeljük. Az ENSZ által is elismert Barátság világnapja nemcsak arról szól, hogy felhívjuk egy régi barátunkat vagy megköszönjük a társaságot valakinek, aki fontos számunkra, hanem arról is, hogy a család legkisebb tagjai is megtanulják, milyen értékes a barátság.

Partnereink

Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
Képmás Magazin
Családháló
NOE
Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
Ugrás az oldal tetejére