Jelenlegi hely

Tudtad, ha sikeres a nyelvvizsgád, visszakaphatod a vizsgadíjat?

Sikerült a nyelvvizsga? Vagy csak tervezed? Hallottál róla, hogy visszaigényelheted a nyelvvizsga díját?

Egy középfokú nyelvvizsga átlagosan 28-34 ezer forintba kerül a legnépszerűbb nyelvvizsgaközpontokban, míg egy felsőfokú nyelvvizsga bizonyítvány megszerzése pedig akár 38 ezer forintig is mehet. Ugyan vizsgára jelentkezéskor ezt a pénzt mindenképpen ki kell fizetni, de a nyelvvizsgázó akár vissza is kaphatja az összeget. Elegendő – természetesen a sikeres vizsga mellett – ha 35 évnél fiatalabb.

Mint kiderült, a 2019-ben vizsgázottak többsége ebbe a korosztályba is tartozik: 112 ezer vizsga közül 101 ezerre 35 évnél fiatalabbak jelentkeztek.

Az állam összesen 27 különböző idegen nyelv vizsgáit támogatja, a legnépszerűbb angol, német, olasz és francia mellett többek között a latin, arab, japán, kínai, illetve a nemzetiségi nyelveket is.

Elbizonytalanodtál, több kérdésed is lenne?

Mi van, ha nem magyar állampolgárságú a vizsgázó?
Nem magyar állampolgárságú fiatalok esetén a magyar nyelvi vizsga is beleszámít a támogatott körbe.

Ha emelt szintű idegen nyelvi érettségit tettél, és nem nyelvvizsgát?
Ahogy a felsőoktatási felvételin, itt is érvényes az a szabály, hogy a középfokú nyelvvizsgát kiváltja az emelt szinten letett idegen nyelvi érettségi. Eszerint visszaigényelhető az érettségi díja is annak, aki fizetett érte. Azoknak ugyanis, akik már nem először tesznek javító- vagy pótlóvizsgát, illetve akik tanulói jogviszony nélkül érettségiznek, nincs ingyen az érettségi: az idén a középszintű vizsgák tantárgyanként 24, az emelt szintűek 40 ezer forintba kerülnek.

És a külföldön letett, honosított nyelvvizsga is támogatható?
A támogatás a külföldön letett, de honosított nyelvvizsgákra is jár.

Ha külön sikerült a szóbeli és írásbeli, arra is vissza lehet igényelni a díjat?
Ha valaki nem egyszerre teszi le a nyelvvizsga szóbeli és írásbeli részét, akkor csak abban az esetben igényelhetők vissza a díjak, ha a két bizonyítvány kiállítása között legfeljebb egy év telt el. Ha ennél több idő, akkor csak a másodjára letett vizsgarész ára kérhető vissza.

Már több hónapja levizsgáztál, de nem tudtál erről a lehetőségről?
Lehetőség van nem csak közvetlenül a vizsga után igényelni a támogatást: egy éven belül még megteheted ezt.

Visszaigényelnéd? Mindössze három lépés!

Fontos, hogy 18 éves kor alatt csak a szülő nyújthatja be a papírokat.

1. lépés: Kérjetek a vizsgadíj befizetéséről névre szóló számlát
Ezzel lehet igazolni, hogy befizettétek a vizsgadíjat, természetesen mellékelni is kell az ezt bizonyító dokumentumokat is. Ez lehet a nyelvvizsgadíj megfizetését igazoló számla, honosított nyelvvizsga, illetve emelt szintű idegen nyelvi érettségi esetén az Oktatási Hivatal igazolása a honosítási eljárási díj, vagy az emelt szintű idegen nyelvi érettségi térítési díjának befizetéséről. A dokumentumnak a vizsgázó nevét is tartalmaznia kell.

2. lépés: A kérvény kitöltése
Ezt akár ELEKTRONIKUSAN ITT vagy POSTAI ÚTON ITT is megtehetitek.

A kitöltés megkezdése előtt

  • keresd elő a személyes adataidat tartalmazó igazolványokat;  
  • a nyelvvizsgátok adataira is (a vizsganap, nyelvvizsga-bizonyítvány kiállításának napja, a vizsga anyakönyvi száma és a bizonyítvány száma);
  • és az utaláshoz a számlaszámotokat és a bankotok nevét;
  • és csatolnotok kell a korábban az 1. pontban említett számlát is.

A postai kérelemhez nem kell mellékelnetek a bizonyítványt, tanúsítványt, honosítási határozatot, mivel a kérelem elbírálásához szükséges további adatokat az Oktatási Hivataltól szerzik be.

Ha online külditek be a kérvényeteket, akkor a mellékleteket szkennelt dokumentumként vagy jó minőségű képként kell csatolni a kérelemhez.

3. lépés: Kérvény elküldése
Postai út választása esetén
a címzett: Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóság; postacím: Budapest 1820.
Online ügyintézés esetén: mindenképp kell ügyfélkapus regisztráció, hiszen így tudtok hitelesíteni.

A kérelmet elbíráló Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóság a döntését 30 napon belül hozza meg, megállapítás esetén a támogatás összegét a döntés kiadását követő 13 napon belül utalja az általatok megjelölt belföldi bankszámlára.

ADL – Debrecenimami

Forrás: magyarnemzet.hu; eduline.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére